Mediderma Mandelac T

MEDIDERMA Mandelac T – zabieg redukujący cienie pod oczami, przebarwienia na dłoniach i twarzy

Mandelac T zawiera:
20% kwas migdałowy
5% kwas tioglikolowy
2,5% kwas fitowy

Właściwości kwasu migdałowego:
– Działanie rozjaśniające – Melasma, przebarwienia pozapalne i plamy słoneczne ulegają złagodzeniu pod wpływem produktów na bazie kwasu migdałowego. W wielu przypadkach melasma ulega złagodzeniu o 50% po miesiącu kuracji produktami o stężeniu 10%. Nie zaobserwowano przypadków przebarwień pozapalnych u pacjentów o ciemnym fototypie.

– Działanie seboregulacyjne, przeciwdrobnoustrojowe i antybakteryjne – Pod względem chemicznym, kwas migdałowy posiada strukturę identyczną do innych antybiotyków o szerokim spektrum działania. Kontroluje i normalizuje ilość tłuszczu przenikając do mieszka włosowego i redukuje P. acnes poprawiając wygląd skóry z występującymi krostami zapalnymi, zaskórnikami, trądzikiem grudkowym, zapaleniem mieszków włosowych i trądzikiem różowatym. Przygotowanie skóry za pomocą kwasu migdałowego 2-4 tygodnie przed i po realizowanym zabiegu laserem frakcyjnym przeciwdziała występowaniu infekcji bakteryjnych gram ujemnych.

– Duża zdolność przebudowy skóry – Kwas migdałowy posiada pKa 3.41 i dlatego jego zdolność zwiększania syntezy kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (GAG) w brodawkowatej warstwie skóry właściwej jest większa niż innych AHA, jak np kwasu glikolowego (pKa = 3.83).

Właściwości kwasu tioglikolowego:
Kwas oddziałowywuje dwu etapowo: chelatuje jony metali, czyli usuwa zalegające złogi żelaza oraz prowadzi do uwodornienia mostków disiarczkowych w białkach. To prowadzi do poprawy struktur kolagenu i elastyny.

Właściwości kwasu fitowego:
Kwas pod względem właściwości chemicznych jest zbliżony do hydrochinonu. Zapobiega nadmiernej pigmentacji skóry i rozjaśnia istniejące przebarwienia, obkurcza rozszerzone naczynka krwionośne na twarzy i ciele. Posiada właściwości chelatujące jony metali. Badanie z udziałem kwasu fitowego wykazały, że zwiększenia nawilżenie skóry o 42%, zwiększenia elastyczności skóry o 7% (u osób od 20 do 30 lat) i 14% (w przypadku osób w wieku od 40 do 50 lat). Normalizuje wydzielanie sebum zarówno w przypadku cery tłustej, jak i suchej. Daje efekt rozjaśnienia skóry oraz redukuje zmarszczki. Łagodzi procesy wywoływane przez AHA i BHA- nie doi do widocznego złuszczania się naskórka.

Wskazania:
– cienie pod oczami
– zmarszczki mimiczne
– przebarwienia na dłoniach
– przebarwienia na twarzy

W przypadku cieni pod oczami w zabiegu użyty jest także Purles A-Peel który zawiera: 20% argininy, 20% kwasu mlekowego, 5% mocznika. Ma on działanie odświeżające, przeciwzmarszczkowe, pobudzające syntezę kolagenu i nadaje się do skóry wrażliwej.

W przypadku przebarwień na dłoniach w zabiegu użyty jest także Mediderma Lactipeel który zawiera: 80% kwasu mlekowego, 11% DMAE. Ma on działanie nawilżające, stymulujące syntezę ceramidów, rozjaśniające oraz liftingujące i przeciwzmarszczkowe.

Przeciwwskazania:
– przerwanie ciągłości naskórka
– trądzik różowaty i liczne teleangiektazje
– ekspozycja na słońce
– opryszczka
– choroby autoimmunologiczne
– leczenie dermatologiczne za pomocą pochodnych witaminy A
– stan po zabiegach chirurgicznych (2 m-ce)
– ciąża i laktacja

Bezpośrednio po zabiegu jest efekt ukojenia oraz rozjaśnienia wokół oczu oraz efekt nawilżenia i rozjaśnienia dłoni.

Złuszczanie zazwyczaj nie występuje. Chyba, że na zakończenie zabiegu na dłonie został użyty preparat z 1% retinolem.

Częstotliwość zabiegów:

Zabieg można powtarzać co 14-28 dni.

Zalecane wykonanie serii zabiegów.

 

Sprawdź cenę zabiegu