Aquatherm

SKEYNDOR AQUATHERM zabieg z wodą termalną, łagodzący do skóry wrażliwej

Jest to pakiet zabiegowy o działaniu normalizującym i uspokajającym do skóry wrażliwej, nadreaktywnej, suchej, zawierający trzy unikalne składniki. Jeden z nich – woda termalna z SALIES-DE-BEARN została użyta ze względu na jej niepowtarzalne właściwości i skład działający regenerująco na powierzchnię skóry. Wyjątkową cechą tej wody jest to, iż zachowała ona oryginalny skład pierwotnych oceanów, z czasów, kiedy były one krystalicznie czyste i nieskażone. Źródło zasilane jest przez wody podziemne, które, przebiegając przez wnętrze Pirenejów, przechodzą przez warstwy minerałów utworzonych w procesie powolnego parowania oceanów tysiące lat temu. Proces ten spowodował powstanie krystalicznie czystej warstwy soli kamiennej, zawierającej bogactwo mineralne wód, będących kolebką życia na ziemi.

Jest to zabieg, który umożliwia normalizację skóry wrażliwej, poprzez przywrócenie równowagi metabolizmu naskórka oraz funkcji obronnych skóry, które chronią ją przed szkodliwym działaniem środowiska. Specjalnie wyselekcjonowane, ze względu na swoją wysoką tolerancję substancje aktywne, pozwalają na poprawę komfortu skóry oraz pomagają zredukować zaczerwienienia i uczucie podrażnienia.

Skóra wrażliwa jest wynikiem procesu zaburzenia systemu ochronnego skóry. Ponadto na jej kondycję wpływa nadwrażliwość, zewnętrzne czynniki drażniące, zanieczyszczenia, stres itp. wywołując często niepożądane skutki tj. zaczerwienienia, uczucie pieczenia, łuszczenie lub egzemę. W przypadku skóry wrażliwej występuje przyspieszony proces starzenia, a jego przedwczesne oznaki są zdecydowanie bardziej widoczne.

 

Działanie zabiegu Aquatherm:

  • uspokaja i koi
  • łagodzi objawy trądziku różowatego oraz zaczerwienienia
  • uodparnia skórę na działanie czynników zewnętrznych
  • zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry.

 

Składniki aktywne:

Woda termalna z Salies-de-Bearn

Termalna woda mineralna, która oferuje bardzo dużą ilość soli mineralnych oraz ponad 25 głównych oligoelementów w postaci jonów sodu, potasu, wapnia, magnezu, manganu, cynku, miedzi itd. Ich specyficzna ilość (w szczególności jonów magnezu) umożliwia szybką normalizację funkcji bariery ochronnej skóry, zmniejszając w ten sposób nadaktywność skóry wrażliwej.

Woda z Salies-de-Bearn jest także doskonałym środkiem remineralizującym, który z powodzeniem wpływa na metabolizm komórek oraz regenerację skóry.

Cukry probiotyczne

To naturalne substancje stymulujące rozwój flory bakteryjnej skóry, które odpowiadają za utrzymanie naturalnej równowagi pH skóry, chroniąc nas jednocześnie przed atakiem szkodliwych mikroorganizmów.

Ceramidy

To najważniejsze lipidy tworzące cement międzykomórkowy warstwy rogowej naskórka. Ich niedobór lub brak – szczególnie ceramidów typu I – ma związek z problemami w przypadku wrażliwej skóry. Ponieważ w ekstraktach roślinnych, ceramidy występują w ilościach śladowych, zaleca się, by produkty przeznaczone do tego rodzaju skóry były wzmacniane przy pomocy omawianej substancji czynnej. Działanie ceramidów w naskórku polega na nadawaniu odpowiedniego położenia odrębnym warstwom ochronnym lipidów, które dzięki temu chronią nas przed przedostawaniem się do naskórka substancji ze środowiska zewnętrznego oraz przed nadmierną utratą wody i metabolitów.

 

Ilość zabiegów i częstotliwość wykonywania:

1 raz w tygodniu przez 4 tygodnie jako intensywna kuracja

1 raz w miesiącu jako pielęgnacja

Jako zabieg np. po mikrodermabrazji

Sprawdź cenę zabiegu

W celu wzmocnienia efektów zabiegów, polecamy produkty Skeyndor Aquatherm do pielęgnacji domowej.